Çocuk Bakıcı Hizmeti

ankara çocuk bakıcısı

Çocuk Bakıcısı

Çoğunlukla çalışan veya ayrı olan anne ve babaların çocukları bakıcı tarafından büyütülmektedir. Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini, sağlıklı ve düzenli biçimde tamamlayabilmesi anne ve babanın en önemli sorumluğudur.

Fakat bazı durumlar var ki ayrılma, iş gibi bu nedenlerden dolayı çocuklara anne ve baba yeterli özeni ve ilgiyi gösteremiyor. Bu sebepten dolayı, aileler çocuklarının kişisel gelişimlerine çok fazla zaman ayıramadığı gibi, temel ihtiyaçları ile de yeterince ilgilenememekte, çocuklarını en az kendileri kadar koruyabilecek, sevebilecek ve ilgilenecek, sevecen ve güler yüzlü, ilgili, eğitimli, deneyimli, referanslı bir çocuk bakıcısı aramakta. Her aile kendi canlarından kanlarından olan çocuklarını, çocuk bakıcısına gönül rahatlığı ile emanet etmek ister.

Bir çocuk bakıcısının görevi ise, çocuğun beslenmesi, öz bakımı, oda kontrolü, çocuğun çamaşır ve ütüsünün yapılması olarak sıralayabiliriz. En önemli konu ise anne ve çocuk bakıcısının devamlı iletişim halinde olmasıdır. Çocuk bakıcısı devamlı anneye rapor vermeli annede aynı şekilde çocuk bakıcısına devamlı olarak rapor vermelidir.

Çocuk bakıcısının bir diğer önemli görevi ise çocuğun kişisel gelişimine, oluşacak olan karakter yapısına katkıda bulunmasıdır. Bu konuda çocuk psikoloğundan bilgi alınmalı çocuk bakıcısına aktarılmalı ya da çocuk bakıcısı daha öncesinden çocuk psikoloğundan bilgi veya ders almalıdır.

Bir çocuğun karakterini oturtan onu yetiştiren, büyüten insanlardır. Bir çocuk ne görürse anne babasından veya bakıcısından o şekilde büyür o şekilde devam eder hayatına. Bu sebeplerden dolayı oldukça önemli olan çocuk bakıcısı seçimlerinde, çok seçici olunmalı ve aceleye getirilmemeli.

Bazı çocuk bakıcı personelleri ile çalışan aileler bakıcılarına ev işleri, derleme toplama, temizlik ve yemek yapımı gibi konularda yardım almaktadır. Bu tarz aileler mutlaka bakıcılarının görevlerinin öncelik çocuk bakımı olduğunu net bir şekilde belirtmelidir.

Bizler kendimizi sizin yerinize koyarak, çalışan çocuk bakıcısı personellerimizin mesleki yeteneklerinin yanı sıra bireysel ve karakter özelliklerini de göz önünde bulundurarak, birçok karakter kriter ile değerlendirip çocuk bakıcısı portföyünü oluşturur ve her zaman siz değerli ailelerin yanında değerli çocuklarının yetişmesini, bakımını düşünmekteyiz.

Her çocuğun ihtiyaç duyduğu ve her yerde her zaman arayacağı sevgiyi, sevgi dolu ve güvenli ev düzenini sizlerin yeterli olamadığınız yerde profesyonel çocuk bakıcısı çalışanlarımız tamamlayacaktır. Sizin de çocuğunuz varsa ve bir çocuk bakıcısı ile çalışmak istiyorsanız bizler ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.