Refakatçi Hizmeti

ankara refakatçi

Refakatçi Hizmeti

Bir yakınınız devamlı olarak hastalığı varsa hastanede veya evde yatmak durumunda kaldığında bir refakatçi ile anlaşma ihtiyacı duyabilirsiniz. Uzun süreli bir yatışsa eğer ki bu bir zamandan sonra artık yanında kalacak hastanın yakınları devamlı olarak kalamadığı için bir refakatçiye ihtiyaç duyuluyor. Bu tercih edilen alternatif insanların işini kolaylaştırıyor kafalarını rahatlatıyor.

Seçeceğiniz refakatçi, hastanıza bakım verebilecek, fiziksel ve sinirsel güce sahip, referanslı, temiz, sabırlı ve güvenilir kişiler olması gerekmektedir. Hasta ilgi bekler, hastanın başında duracak kişinin sabırlı ve güvenilir olması gerekir.

Fiziksel ve sinirsel güce sahip olması gerekir ki olası bir durumla karşılaşıldığı zaman hastanın başında bir tek refakatçi olduğundan anında müdahale edebilsin. Bir hastanın başında nöbet tutmak zor bir iş olduğundan dolayı tecrübeli de olması gerekir, daha öncesinden bu işi yapmış veya bu iş üzerine eğitim almış bir kişi olması gerekmektedir.

Sizin de hasta yakınınız varsa ve ona en iyi şekillerde refakatçilik edilmesini istiyorsanız, hastane veya ev ortamında bakacak ve gözüm arkada kalmasın diyorsanız sizler için çalışıyoruz. Hasta bakımı özellikle uzun süreli olduğu zaman insanı yoran ve moralini bozan bir süreç haline dönüşür.

Her daim hasta olan yakınınızın yanında olmak, ona kendiniz bakmak, kendi ellerinizle beslemek, bakımı için yardımcı olmak istersiniz ama şartlarınız buna el vermeyebilir. Diğer yandan bu sorumluluğu uzun süre boyunca üstelenen insanlar bir zamandan sonra fiziksel ve ruhsal olarak yorulabiliyor.

Bu sorumluluğu hastanızı güven ile emanet edebileceğiniz bir refakatçi ile paylaşarak hastanıza daha iyi bakılmasını sağlayabilirsiniz. Hem siz hem de hastanız daha rahat edebilir. Hastanızın yanında gündüzlü veya yatılı olarak kalacak güvenilir bir refakatçiye ihtiyacınız varsa sizi en kısa zaman içerisinde, sizlere uygun bir refakatçi ile buluşturmaktan mutluluk duyarız.